V nedeljo, 31. julija 2022, se je na Zdravstveni fakulteti Univerze v Ljubljani pričela Mednarodna raziskovalna poletna šola – OPTIMAX radiography summer school 2022.

Poletna šola poteka od 31. julija do 21. avgusta 2022. Na poletni šoli sodelujejo tako domači kot tuji študenti in predavatelji, poleg slovenskih udeležencev so na poletni šoli prisotni tudi kolegi iz Nizozemske, Portugalske, Irske, Švice, Južnoafriške republike in Malte. Rezultat mednarodne raziskovalne poletne šole bo priprava štirih izvirnih znanstvenih člankov in štirih plakatov.

Poletno šolo sta organizirala člana Oddelka za radiološko tehnologijo, doc. dr. Nejc Mekiš in asist. Laura Dolenc.