Objavljen je javni razpis za podelitev nagrade dr. Uroša Seljaka za leto 2023. Nagrada je namenjena spodbujanju in podpiranju znanstvenih objav študentk, študentov na študijskih programih prve in druge stopnje v Republiki Sloveniji ter spodbujanju mentoriranja študentk, študentov.

Kandidata za nagrado lahko predlagajo zgolj posamezniki, ki imajo naziv visokošolskega učitelja ali znanstvenega delavca. Predlagani kandidat mora izpolnjevati naslednje pogoje:
- v času raziskovalnega dela, ki je vodilo do znanstvene objave, mora biti vpisani na prvo ali drugo stopnjo študija na eni od Univerz v Republiki Sloveniji,
- znanstveno delo kandidata mora biti javno objavljeno ali sprejeto v objavo,
- kandidat ne sme biti prejemnik nagrade dr. Uroša Seljaka na podlagi predhodnih razpisov.

Več informacij o razpisu in prijavni obrazec.

Rok za prijavo: 15. april 2023.