Nemške zvezna fundacija za okolje (Deutsche bundesstiftung umwelt – DBU) omogoča univerzitetnim diplomantom pridobitev dodatne strokovne usposobljenosti za reševanje nalog varstva okolja in ohranjanja narave v njihovih matičnih državah v okviru posebnega štipendijskega programa.

Štipendijski program traja od šest do dvanajst mesecev in vključuje večtedenski intenzivni tečaj nemščine. Inštitucije, ki gostijo udeležence, so univerze, raziskovalni inštituti, podjetja in društva v Nemčiji. Najboljši štipendisti se lahko potem prijavijo tudi na 6 mesečni financirani projekt izveden v Sloveniji.

Prijavijo se lahko magistranti s katerekoli fakultete.

Roka za prijavo: 5. september in 5. marec vsako leto.

Informacija je objavljena tudi na univerzitetni spletni strani.

Podrobnejše informacije o programu

Brošura