V okviru projekta GivingCareEmpowering Personal Caregivers and Personal Assistants by developing Technical, Soft and Digital Skills, bo 5. maja 2023, v Bruslju, Belgiji, potekal zaključni dogodek – konferenca z naslovom »Caring for Carers«.

Na dogodku, katerega se lahko udeležite tudi preko spleta, bodo v prvem delu, s pričetkom ob 9:30 uri, predstavljeni rezultati projekta, nato pa bo sledila še diskusija na temo opolnomočenja formalnih in neformalnih  oskrbovalcev, osebnih asistentov ter zdravstvenih delavcev. Glavni poudarek projekta je bil na razvoju tehničnih, mehkih ter digitalnih veščin za bolj kakovostno skrb ljudi z dolgotrajnimi obolenji/stanji.

Na omenjenem dogodku bosta sodelovali tudi pred. dr. Manca Pajnič, vodja projekta na strani Zdravstvene fakultete Univerze v Ljubljani ter ga. Darinka Klemenc, članica izvršnega odbora združenja Srebrna nit in tudi članica Zbornice zdravstvene in babiške nege. Projektno skupino na Zdravstveni fakulteti sestavljajo še pred. dr. Ljubiša Pađen, pred. dr. Katarina Galof in pred. Špela Mihevc, skupaj z ostalimi sodelujočimi partnerji: Escola Superior de Saúde de Santa Maria (koordinator projekta, Portugalska), Uniwersytet Jagiellonski (Poljska), Universidade da Coruna (Španija), Eurocarers – Association Europeenne travaillant avec et pour les aidants non-professionneles (Evropsko združenje neformalnih oskrbovalcev, Belgija), Filmesdamente (Portugalska) ter A.P.N. – Associacao Portuguesa de Neuromusculares.

Prijava na dogodek.

Program dogodka.

Vljudno vabljeni!

logotipa

This project has been funded with support from the European Commission. This publication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein. Project Number 2020-1-PT01-K203-078360.