Spoštovani mentorji, vabimo vas, da se udeležite vsakoletnega izobraževalnega dogodka na Zdravstveni fakulteti UL.

Prvi del izobraževanja bo tudi letos namenjen novim mentorjem, kjer bodo le-ti pridobili bodo osnovna znanja, potrebna za uspešen učni proces.

Rdeča nit letošnjega dogodka bo komunikacija v procesu mentoriranja študentov zdravstvenih ved.

Za sporazumevanje med mentorjem in študentom ni dovolj, da oba govorita in poslušata; uspešno sporazumevanje ne poteka samodejno.

Na dogodku bomo iskali odgovore na vprašanja, kot so:
Na kaj v procesu mentoriranja vpliva (dobra) komunikacija?
Kje nastanejo težave v komunikaciji?
Kako poteka dobra komunikacija med mentorjem in študentom?
Kaj vse si medsebojno sporočata mentor in mentoriranec?

Osrednje predavanje z naslovom Komunikacija med mentorji in študenti v zdravstvu bo izvedla izr. prof. dr. Tina Kavčič, univ. dipl. psih. Dr. Kavčič je predavateljica predmetov z vsebinami s področja psihologije na Zdravstveni fakulteti. V okviru raziskovalnega in pedagoškega dela je sodelovala s Filozofsko fakulteto in Pedagoško fakulteto UL, Pedagoško fakulteto UP in Pedagoškim inštitutom ter raziskovalci iz ZDA, Španije, Poljske in Avstrije. Kot gostujoča profesorica je predavala na Pedagoški fakulteti Univerze v Trstu. Je področna urednica pri znanstveni reviji Psihološka obzorja ter soavtorica poglavij v znanstveni monografiji: Psihologija pandemije: posamezniki in družba v času koronske krize.

Svojo izkušnjo bosta v nadaljevanju predstavila tako predstavnik mentorjev, kot predstavnik študentov. Čas bo tudi za diskusijo in pogovor.

V popoldanskem delu bodo mentorji razporejeni glede na izbrana tematska področja.

Izobraževanje je v pridobivanju licenčnih točk Zbornice - zveze (ZZBNS).

Kraj in termin
Popoldansko izobraževanje za mentorje FT bo, če bodo razmere to dopuščale, izvedeno v živo, na ZF UL.
Število udeležencev - mentorjev FT na popoldanskem delu bo v tem primeru omejeno.
V kolikor razmere tega ne bi dopuščale, bo tudi slednje izvedeno v spletnem okolju.
Informacijo o načinu izvedbe bodo prijavljeni prejeli dan pred izvedbo.

Dopoldanski del in vse ostale delavnice bodo izvedene v spletnem okolju.

Povezave do spletnih sob bodo udeleženci prejeli dan pred dogodkom.

Prijave
Udeležba na izobraževanju je za mentorje študentom Zdravstvene fakultete brezplačna.
Za vse udeležence je obvezna PRIJAVA.

Veselimo se ponovnega srečanja!