Tečaj, ki bo potekal na Zdravstveni fakulteti, je namenjen vsem kandidatom, ki se nameravajo vpisati na študij Laboratorijske zobne protetike in bi radi utrdili svoje spretnosti, potrebne za praktični izpit iz ročnih spretnosti.

Udeležijo pa se ga lahko tudi vsi, ki bi se radi naučili osnov risanja in modeliranja.

Vsebinsko gre za:
-  sklop risarskih nalog, ki je v celoti prilagojen izpitnim zahtevam,
-  modeliranje obsega delo z glino ter drugim materialom po izbiri predavatelja. Oblikuje se male plastike, tako geometrijskih kot amorfnih oblik.

Tečaj je intenziven, veliko je individualnega dela z vsakim kandidatom.

Tečajnikom so ponujene vsebine, ki so bile v preteklosti vsebina sprejemnih izpitov na ZF UL.

Vsebina pa so tudi znanja, ki jih pričakujejo druge fakultete iz področja vizualnih komunikacij (NTF, ALUO, FD, FA).

Izobraževanje bo vodil predavatelj, ki to tematiko tudi predava na študijski smeri Laboratorijske zobne protetike doc. Dare Birsa, akad. grafik in slikar.

D Birsa 00

Predava tudi na drugih fakultetah Univerze v Ljubljani. Tečaje in delavnice s področja vodi tudi v tujini.

TERMINI, NAČIN IZVEDBE, PRIJAVA:

PONEDELJKOVA SKUPINA - P R I J A V A

27. 2. 2023 - risanje - v živo, od 16.00 do 19.00
6. 3. 2023 -  risanje - spletno, od 16.00 do 19.00
13. 3. 2023 -  risanje - spletno, od 16.00 do 19.00
20. 3. 2023 -  risanje - spletno, od 16.00 do 19.00

27.3.2023 - modeliranje -  v živo, od 16.00 do 20:00
3.4.2023 - modeliranje -  v živo, od 16.00 do 20:00

PETKOVA SKUPINA - P R I J A V A

3. 3.2023 -  risanje - v živo
10. 3. 2023 -  risanje - spletno
17. 3. 2023 -  risanje - spletno
24. 3. 2023 -  risanje - spletno

31.3.2023 - modeliranje - v živo, od 16.00 do 20:00
7.4.2023 - modeliranje - v živo, od 16.00 do 20:00

KOTIZACIJA:

250,00 EUR z vključenim DDV.

Kotizacija vsebuje:
- izvedbo tečaja, - 4x 4 ure risanja + 2x 5 ur modeliranja;
- orodje za obdelavo materiala,
- material,
- zasebne konzultacije v času poteka tečaja,
- potrdilo o udeležbi.

Število udeležencev na posameznem terminu je omejeno, zato si pridružujemo pravico, da prijave zapremo, ko bo število doseženo.

Vljudno vabljeni!

Nekaj utrinkov kandidatov iz preteklih let po opravljenem tečaju:

- Vedno sem lahko vprašala, če česa nisem znala in sem na to dobila kvaliteten odgovor.

- Všeč mi je bilo sproščeno vzdušje med potekom tečaja ter profesorjeve zelo nazorne ter preproste razlage. Všeč mi je bilo tudi to, da se je profesor posvečal vsakemu posebej in brez zadržkov opozarjal na naše napake, ki smo jih le tako lahko odpravili. Ker sem na šoli, na kateri risanja nimamo že od 1. letnika, sem bila res vesela, ker sem obnovila teoretično in tehnično znanje risanja in viziranja. Na tečaju sem ugotovila, kaj so moje šibke točke in kaj moram še vaditi pred sprejemnimi izpiti.

- Moje risanje in senčenje se je izboljšalo. Zdaj si lahko boljše razložim in razumem predmet, ki ga rišem ter najdem vzporedne oziroma črte, ki potekajo v isti smeri, kar mi izboljšuje risanje.

- Glede kompetenc svojega risanja po opravljenem Tečaju risanja se počutim super, optimistična, polna novega znanja za katerega sem neizmerno hvaležna. Imam veliko več samozavesti glede risanja in ni me več strah sprejemnega izpita.