V sodelovanju z EIFL je podpisana pogodba med konzorcijem COSEC (NUK) in založnikom De Gruyter, ki upravičenim avtorjem prinaša 30 odstotni popust na stroške objav prispevkov (APC) v odprtem dostopu v določenih revijah založnika.

Do popustov so upravičeni dopisni avtorji, ki so študenti, zaposleni ali pogodbeniki institucij:

- Univerza v Ljubljani (z NUK in CTK)

- Univerza v Mariboru (z UKM)

- Univerza na Primorskem

- Inštitut za ekonomska raziskovanja

- Inštitut za narodnostna vprašanja

- Pedagoški inštitut

- Onkološki inštitut Ljubljana

- Inštitut informacijskih znanosti, Maribor (IZUM)

Več informacij najdete na spletni strani Mrežnik.