Razpršenost je ena značilnost današnjega časa.

Veliko je informacij, nalog ter rokov, ko moramo biti pozorni in hitro izbirati pomembnejše od manj pomembnih.

Na vse več dražljajev iz okolja se pogosto odzovemo samodejno, ne da bi zavestno razmislili.

Razpršenosti se pridružijo skrbi, strahovi, v katere se lahko zapletamo.

Iz tega izvira vrsta težav: tesnoba, nespečnost, depresivnost, stresna izčrpanost.

Tako trpijo medosebni odnosi, poslabšan je izkoristek dela.

KAJ
Vabimo vas na cikel 6 poglobljenih delavnic Čuječnosti s prof. Borutom Škodlarjem in prof. Tamaro Ditrich.

KOMU IN ZAKAJ
Izobraževanje je namenjeno vsem, ki si želijo:
- manj razpršenosti / več umirjene, jasne učinkovitosti;
- drugačno naravnanost do svojih vsebin in težav;
- prepoznavati, kako deluje naša zavest, naš um;
- spremeniti stališče do življenja v holističnem smislu
- pridobili nove vire moči za kvalitetno delo in pomoč drugim ter se strokovno opolnomočiti.

S KOM
PROF. DR. BORUT ŠKODLAR, psihiater in psihoterapevt, predavatelj na Medicinski in Zdravstveni fakulteti v Ljubljani, zaposlen na Univerzitetni psihiatrični kliniki Ljubljana. S področja čuječnosti, ki jo sam prakticira že več kot 30 let, je organiziral vrsto izobraževanj in seminarjev ter to vrsto terapije redno aplicira pri pacientih. Med pandemijo Covid-a je na RTV Ljubljana vodil oddaje Samoumiritev ter v letu 2022  izdal knjigo z istim naslovom, ki je bila razprodana kmalu po izidu.

skodlar

Prof.Škodlar o čuječnosti

PROF. DR. TAMARA DITRICH, je doktorirala v Avstraliji, kjer je, poleg številnih drugih aktivnosti, na Univerzi v sklopu študijskih programov več let poučevala čuječnost v zdravstveni negi. Več kot trideset let je poučevala indijske jezike, filozofije in religije na univerzah tako v Avstraliji (Australian National University, University of Queensland, Nan Tien Institute) kot v Sloveniji (FF UL). Budistično meditacijo je prakticirala pod vodstvom različnih mojstrov v Indiji, Burmi, Šri Lanki in na Tajskem.

Prof. Ditrichova o čuječnosti

KDAJ
Ob petkih:
- 24.2.23,
- 3.3.23,
- 10.3.23,
- 17.3.23,
- 24.3.23
- 31.3.23.

vsakič od 16:30 – 20:30.

KJE
Delavnice bodo potekale v manjši skupini na ZF UL.

KOMU
Izobraževanje je namenjeno vsem, ki si želijo
- manj razpršenosti / več umirjene, jasne učinkovitosti;
- drugačno naravnanost do svojih vsebin in težav;
- prepoznavati, kako deluje naša zavest, naš um;
- spremeniti stališče do življenja v holističnem smislu.

Kotizacija znaša 420 EUR (z DDV) in vključuje:
- izvedbo delavnic,
- gradivo
- potrdilo o udeležbi.

Izobraževanje je v pridobivanju licenčnih točk ZZBNS

PRIJAVITE SE TUKAJ

Vljudno vabljeni!