Zvezna dežela Bavarska razpisuje štipendije za poletne tečaje nemškega jezika v letu 2021. Štipendije krijejo stroške šolnine, nastanitve in prehrane, v primeru spletne izvedbe jezikovnega tečaja pa bodo prejemnikom kriti le stroški tečaja.

Študenti vseh študijskih področij z znanjem nemškega jezika na ravni B1 ali več, se lahko prijavite za štipendije za poletni jezikovni tečaj centra BAYHOST (Bavarian Academic Center for Central, Eastern and Southeastern Europe). V času prijave je potrebno imeti že opravljena vsaj dva semestra študija na visokošolski inštituciji, kar se izkazuje z izpisom ocen.

Rok za prijavo: najkasneje do 23. marca 2021 (datum prejema pošte).

Nadaljnje informacije o poletnih tečajih in postopku prijave.
FB profil.

Zaradi trenutne epidemije koronavirusne bolezni COVID-19 še vedno ni dokončno določeno, kateri poletni tečaji se bodo dejansko izvedli. Kljub temu, je v primeru interesa potrebno prijavo posredovati do navedenega roka. Dodelitev štipendij poteka od aprila do junija v skladu z obsegom razpoložljivih poletnih tečajev.