V Tednu Univerze letos najodličnejše raziskovalne dosežke, prejemnice in prejemnike častnih nazivov, plaket, nagrad, listin in priznanj Univerza s ponosom predstavlja na posebni spletni strani UL.

Na uspehe Univerze v Ljubljani smo izjemno ponosni, še bolj pa smo ponosni na tiste prejemnike priznanj Univerze v Ljubljani, ki prihajajo z naše fakultete.

Dekan Zdravstvene fakultete UL, doc. dr. Andrej Starc in viš. pred. dr. Gregor Jereb sta kot člana Skupine za koordinacijo COVID-19 na Univerzi v Ljubljani dva od prejemnikov Plakete Pro Universitate labacensi.

Prof. dr. Tjaša Griessler Bulc je ena od prejemnic Zlate plakete za izjemne zasluge pri razvijanju znanstvenega, pedagoškega ali umetniškega ustvarjanja ter za krepitev ugleda Univerze v Ljubljani.

Prejemniki Priznanj za posebne dosežke študentk in študentov pa so:
- Breda Košir, študentka delovne terapije in
- skupina študentov Zdravstvene fakultete Univerze v Ljubljani, prostovoljcev v Domovih starejših občanov, UKC Ljubljana, na Onkološkem inštitutu Ljubljana in v prostovoljnih organizacijah na lokalni ravni v času epidemije COVID-19 - Žiga Metelko, Lea Rogelšek, Ajdin Mujkanović, Katja Jeriha, Rebeka Pogačar, Urša Lunder, Sara Marković, Mojca Peterlin, Marjeta Jesenko, Ema Ločniškar, Urša Bartol, Filip Kresnik, Eva Ojsteršek, Rebeka Strehar, Ajda Španring, Teja Zakrajšek, Andreja Mekicar, Iva Ošlaj, Urška Rodi, Sara Makovec, Grega Martin Glas, Tina Bauman, Meta Kralj, Eva Dolenc, Sonja Tonkli, Mark Majcen, Tjaša Mencinger, Urša Serženta, Tjaša Smukavec, Hana Erjavec, Slađana Tanasković, Tjaša Zupin, Klara Zidar, Neja Zgonec, Nika Reven, Miha Podobnik, Ismet Halilović, Nina Fortuna, Urška Tepuš, Martina Arh, Lea Hotujec, Neja Istenič, Tjaša Ulčnik, Eva Mlakar, Katja Poznič, Danijela Ujčič, Mihela Mlinar, Ana Smolič, Ajda Kočar.

Iskrene čestitke vsem prejemnikom priznanj!