Spoštovane Prešernove nagrajenke in nagrajenci!

Ponosen sem, da vam lahko v svojem imenu in v imenu Zdravstvene fakultete čestitam za najboljša dela na področju znanosti in umetnosti. Prešernova nagrada je nagrada za najboljša zaključna dela in je odraz kakovostnega znanstveno-raziskovalnega dela študentov. Žal nam v letošnjem letu trenutna situacija ne omogoča, da bi vaše dosežke skupaj proslavili v skladu z vsakoletno tradicijo, si pa bomo prizadevali, da se vsi skupaj srečamo takoj, ko bo le-to mogoče.

Ste mlada generacija, na pragu karierne poti ter spoznavanja in odkrivanja novih znanj, zato se ne bojite izzivov, ki vam pridejo naproti. Nadaljujte začeto raziskovalno pot, nadgrajujte znanje, iščite nove poti v raziskovanju in se spopadajte z novim, neznanim.

Prepričan sem, da boste uspešno razvijali in uveljavljali svojo stroko v korist posameznika in družbe ter v ponos naši Zdravstveni fakulteti. Pri tem pa ne pozabite na svoje zdravje in zadovoljstvo, kajti le tako boste lahko pomagali tudi drugim.

Iskrene čestitke!

Dekan doc. dr. Andrej Starc