Vodja katedre:

asist. Laura Dolenc
asist. Alenka Matjašič
viš. pred. mag. Mojca Medič
viš. pred. Tina Starc MSc.
doc. dr. Damijan Škrk
doc. dr. Valerija Žager Marciuš
prof. dr. Janez Žibert

Opis dela katedre

Katedra za radiološko tehnologijo je oblika strokovnega povezovanja in usklajevanja pedagoškega in znanstveno-raziskovalnega dela visokošolskih učiteljev in sodelavcev. Katedra za radiološko tehnologijo povezuje znanstveno raziskovalna in strokovna področja, s ciljem izboljšanja znanstveno-strokovnega razvoja kadrov in pedagoškega dela.

Katedra za radiološko tehnologijo:

• spremlja strokovni in znanstveni razvoj radiološke tehnologije, pri tem je  osredotočena na nova spoznanja in odkritja na področju medicinske tehnologije in varnosti pacienta,
  • izvajanje in spremlja izvajanje visokošolskega strokovnega študijskega programa Radiološka tehnologija 1. stopnje in magistrskega študijskega programa Radiološka tehnologija 2. stopnje,
  • pripravlja predloge za spremembe in dopolnitve programov, skladno z razvojem stroke,
  • daje pobude za zagotovitev študijskih gradiv, sestavljanje seznamov študijskih gradiv,
  • sodeluje s strokovnimi združenji, Društvom radioloških inženirjev Slovenije in Zbornice radioloških inženirjev Slovenije ter drugimi strokovnimi ali znanstvenimi inštitucijami, ki delajo na posameznem strokovnem področju katedre,
  • pripravlja sezname mentorjev, recenzentov in članov diplomskih ter magistrskih del,
  • obravnava in odobrava teme diplomskih in magistrskih del,
  • pripravlja sezname mentorjev projektnih nalog,
  • predlaga senatu ZF poročevalce v postopkih za izvolitev v naziv (habilitacijski postopek),
  • spodbuja študente in člane Katedre za radiološko tehnologijo k mednarodnemu sodelovanju, predvsem v programu Erasmus.

Naloga posameznega člana Katedre za radiološko tehnologijo je izvajanje in spremljanje izvajanja obeh študijskih programov ter sprotno uvajanje rezultatov znanstveno-raziskovalnega dela v vsebine svojega predmetnega področja.

Člani katedre za radiološko tehnologijo so visokošolski učitelji in visokošolski sodelavci habilitirani za področje radiološke tehnologije, elektrotehnike, molekularne biologije in medicinske fizike, ki izvajajo znanstveno-raziskovalno, strokovno ali pedagoško delo na Zdravstveni fakulteti oziroma sodelujejo pri tem.

Področja dejavnosti in prenosa znanja

• raziskovalno delo na področju diagnostične in radioterapevtske radiološke tehnologije
  • raziskovalno delo na področju računalniške obdelave medicniskih slik,
  • razvoj aplikacij za avtomatično obdelavo medicinskih slik,
  • statistične obdelave podatkov.