Štipendija ustanove inženirja Milana Lenarčiča je namenjena kritju stroškov študija, člankov v strokovnih in znanstvenih publikacijah, udeležbe na študentskih seminarjih in srečanjih ter drugih študentskih aktivnostih, povezanih s študijem, ter kritju življenjskih stroškov. Štipendije se podeljujejo za obdobje enega študijskega leta, z možnostjo ponovne pridobitve v naslednjih študijskih letih.

Štipendije so namenjene študentom Univerze v Ljubljani, ki dosegajo nadpovprečne študijske rezultate in so vpisani v študijske programe druge ali tretje stopnje ali v četrti letnik enovitih študijskih programov. Za štipendijo lahko zaprosijo oziroma kandidirajo študenti s povprečno oceno najmanj 9,0 (devet) na predhodni stopnji študija.

Popolna vloga mora vsebovati:

1. v celoti izpolnjen in podpisan obrazec »Vloga za dodelitev štipendije Univerzitetne ustanove ing. Lenarčič Milana« in naslednje obvezne priloge:
- potrdilo o opravljenih obveznostih na predhodni stopnji študija oziroma v predhodnem letniku, s povprečno oceno, ki ne sme biti nižja kot 9,0 (devet),
- potrdilo o vpisu
- življenjepis,
- program (motivacijsko pismo), za katerega se sredstva prosijo (do 500 besed) in

2. morebitna druga dokazila:
- potrdila o dosedanjih študijskih, strokovnih in znanstvenih dosežkih,
- potrdila o drugih neznanstvenih aktivnostih (zanimanjih) in obštudijskih dejavnostih,
- dokazila o objavah oziroma v objavo sprejetih člankih, prispevkih (bibliografija),
- priporočilo mentorja ali vodje raziskovalne naloge ali visokošolskega učitelja (priporočilo/a kandidat odda skupaj z ostalimi prilogami k vlogi),
- dokazilo o povprečnem dohodku na člana družine (z namenom pridobitve morebitnih dodatnih točk v skladu z merilom iz 20. člena pravilnika).

Rok za prijavo: 10. junij 2021.

Prijavni obrazec

Pravilnik o dodelitvi štipendij