Prosimo poskrbite, da je na strani omogočen JavaScript, ki poganja dodatek za dostopnost. Financiranje študijskega oziroma znanstvenega obiska študentov v tujini za leto 2021

Predmet javnega razpisa je štipendiranje oz. sofinanciranje študijskih oz. znanstvenih obiskov dodiplomskih, magistrskih ali doktorskih študentov, vpisanih na visokošolske zavode v Republiki Sloveniji pri slovenskih visokošolskih učiteljih ali raziskovalcih, ki delujejo na akreditiranih izobraževalnih ustanovah ali v raziskovalnih organizacijah v tujini. Na javnem razpisu lahko sredstva pridobijo študentje 1., 2. ali 3. stopnje, ki odhajajo na najmanj 3 do največ 10 tedenski študijski obisk v tujino, in katerim matična izobraževalna ustanova to mobilnost vrednoti kot del izobraževalnega programa v Republiki Sloveniji.

Sredstva se dodelijo za pokritje neposrednih stroškov študijskega oz. znanstvenega obiska, in sicer:
- za stroške nastanitve, prehrane in druge neposredne stroške v času obiska in
- za potne stroške od prebivališča v Republiki Sloveniji do kraja, v katerem poteka obisk.

Sredstva je možno uveljavljati za študijske obiske, ki potekajo v obdobju od 1. 1. 2021 do vključno 31. 12. 2021.

Način oddaje prijav: prijave (prijavni obrazec z zahtevanimi prilogami) naj bodo predložene Javnemu štipendijskemu, razvojnemu, invalidskemu in preživninskemu skladu Republike Slovenije, Dunajska cesta 20, 1000 Ljubljana v zaprti kuverti (s pripisom »za 299. javni razpis«).

Rok za prijavo: 30. 6. 2021.

Spletna stran razpisa s podrobnimi informacijami in zahtevanimi obrazci

Razpis