Predstojnik oddelka za fizioterapijo

asist. dr. Daša Weber

Vodja katedre za fizioterapijo
viš. pred. mag. Sonja Hlebš

Prva dvoletna fizioterapevtska šola je bila v Sloveniji ustanovljena na predlog Ortopedske klinike in Medicinske fakultete v Ljubljani leta 1947. Šolanje je sprva potekalo v Rovinju in sicer v Bolnišnici za kostno in sklepno tuberkulozo. Leta 1950 se je šolanje preselilo na novo ustanovljeno Srednjo fizioterapevtsko šolo v Ljubljani. Leta 1962 je bil prvič organiziran tudi izredni študij.
V študijskem letu 1995/96 je bil odprt visokošolski strokovni program fizioterapije, ki je prinesel nov strokovni naziv, diplomirani fizioterapevt oz. diplomirana fizioterapevtka.
S študijskim letom 2009/10 pa se je začel nov, po bolonjskih merilih posodobljen program.
V študijskem letu 2012/2013 je bil akreditiran dvoletni magistrskim študijski program fizioterapije, ki ga bomo začeli izvajati v bližnji prihodnosti.
Člani Oddelka za Fizioterapijo so v večini svoj magistrski oz. doktorski študij fizioterapije ali gibalnih in športnih znanosti opravili v Veliki Britaniji in na Nizozemskem. Nekateri so podiplomski študij opravili na Medicinski fakulteti in Fakulteti za šport Univerze v Ljubljani.
Visoka izobraženost članov Oddelka za Fizioterapijo, ter bogate izkušnje pridobljene tako doma, kot v tujini, so pripomogle k dvigu kakovosti procesa izobraževanja fizioterapevtov v Sloveniji.
Člani Oddelka za Fizioterapijo stremimo h kakovostnemu pedagoškemu ter znanstveno - raziskovalnemu delu. V ponos so nam angažirani študentje in uspešni diplomanti.

Predstojniki Oddelka za Fizioterapijo skozi zgodovino:

Edvard Pohar

1962-1980