Za vpis v knjižnico je treba predložiti veljavni osebni dokument in podpisati pristopno izjavo. Študenti Univerze v Ljubljani morajo predložiti tudi veljavno študentsko izkaznico (ali veljavno potrdilo o vpisu), s katero si gradivo lahko izposojajo v vseh knjižnicah Univerze v Ljubljani, CTK in NUK (Enotna knjižnična izkaznica za študente Univerze v Ljubljani). Zunanji člani pri vpisu v knjižnico prejmejo izkaznico knjižnice ZF. Študenti Univerze v Ljubljani se lahko s pomočjo digitalne identitete UL-ID včlanijo v knjižnico tudi prek storitve COBISS za spletni vpis.

Spletni vpis študentov v knjižnico in postopek vpisa.