Prosimo poskrbite, da je na strani omogočen JavaScript, ki poganja dodatek za dostopnost. Vabilo k udeležbi v aktivnostih v okviru mreže univerz Venice International University

Venice International University – VIU je konzorcij univerz, ki trenutno vključenih 20 univerz iz 15 držav in 4 kontinentov, tudi Univerzo v Ljubljani. Aktivnosti potekajo v večkulturnem, mednarodnem in interdisciplinarnem okolju v Benetkah, na otoku San Servolo in predstavljajo odlično priložnost za kritično delo v heterogenih skupinah, ustvarjalnem sprejemanje novih idej. Prav tako vam omogočajo tudi vzpostavitev mednarodnih stikov za razvoj kariernih poti v znanosti, diplomaciji, nevladnih organizacijah in ostalih kreativnih poklicih.

VIU nudi možnost izmenjav študentom vseh stopenj in smeri kot tudi različne programe poletnih in zimskih šol, intenzivne tematske seminarje za študente druge in tretje stopnje, mednarodno akademijo za doktorske študente, pripravništvo v podjetjih v Italiji in na članicah univerz VIU ter štipendije za prizadevne in delovne študentke in študente, ki aktivno sodelujejo pri različnih dodatnih aktivnostih v okviru programa Globalizacij. Aktivnosti potekajo v angleškem jeziku ter v manjših skupinah (okrog 12 študentk in študentov).

PROGRAM GLOBALIZACIJ: ŠTUDIJSKO LETO 2022/2023
Program Globalizacij združuje nadarjene in motivirane študentke in študente z univerz članic VIU v večkulturnem, mednarodnem in interdisciplinarnem okolju. Poudarek je na razvoju sposobnosti kritičnega razmišljanja, interdisciplinarnosti in ustvarjalnem sprejemanju novih idej. V vsakem semestru je v program vključenih več kot 140 študentov (dodiplomske ali magistrske stopnje). Izbirate lahko med več kot 20 predmeti, ki jih v angleščini poučujejo gostujoči profesorji z univerz članic in so priznani za kreditne točke (pred odhodom na VIU se morate na članici, na katero ste vpisani, dogovoriti glede možnosti uveljavljanja kreditnih točk).

Prijavni roki za prvi semester štud. leta 2022/2023 (jesen 2022)
Predprijava: 3. 5. – 7. 9. 2022.
Prijava na predmete: 21. 7. 2022 – 7. 9. 2022.
Rok za prijavo za nastanitev: 5. 6. 2022.

Udeležencem programa Globalizacij so na voljo različne štipendije na VIU (za sodelovanje v različnih aktivnostih v okviru izmenjave, za »Worldwide Mobility« program ter pripravništvo). Za udeležbo na programu Globalizacij in opravljanje pripravništva se lahko prijavite tudi za pridobitev sredstev v okviru programa Erasmus+ (pomembno: roki za prijavo na razpis za pridobitev Erasmus+ sredstev ter za prijavo na aktivnosti VIU so različni).

V primeru, da vas omenjeni program zanima, je potrebno svoj interes sporočiti ge. Barbari Babnik (e-naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.in kontaktni osebi na rektoratu UL ge. Katji Cerar (Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.) (pred izpolnitvijo prijavnice za udeležbo na aktivnostih VIU je namreč potrebna nominacija s strani Univerze).

Vabilo.

Več informacij o VIU lahko najdete na www.uni-lj.si/studij/partnerji/viu  in www.univiu.org.