Zdravstvena fakulteta je v juniju 2020 uspešno zaključila koordinacijo študentskega inovativnega projekta za družbeno korist (razpis ŠIPK), z naslovom »Ranljivim skupinam prilagojena nadgradnja učne poti Čez Most po modrost«.

Cilj projekta je bil posodobiti in nadgraditi vsebine in grafično podobo poti Čez Most po modrost na Mostu na Soči ter identificirati rešitve za povečanje njene dostopnosti za različne skupine ljudi s posebnimi potrebami. Projekt je bil izveden v celoti in brez zamude, kljub drastičnim omejitvam v delovanju zaradi epidemije COVID-19.
Več o vsebini in rezultatih projekta je dostopno na naslednji povezavi.

Projekt je bil izveden v sodelovanju več ustanov, in sicer:

• Zdravstvena fakulteta
• Biotehniška fakulteta UL
• Naravoslovnotehniška fakulteta UL
• Pedagoška fakulteta UL
• Tolminski muzej
• Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih Nova Gorica
• Zavod Dostop

projekti

Projekt sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada